Δράση Ενημέρωσης για τα εφηβικά “κολλήματα”

Την Τρίτη 15 Μαρτίου 2022 υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας το ΚΕΘΕΑ Πιλότος, στο πλαίσιο υλοποίησης από το σχολείο μας δράσης ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης γονέων, κηδεμόνων και εκπαιδευτικών για τους μύθους και τις αλήθειες που αφορούν στα εφηβικά «κολλήματα» με οθόνες και διαδίκτυο, αλκοόλ, κάνναβη κ.α.

Σε ένα πολύ ζεστό κλίμα ανταλλάξαμε πληροφορίες, συζητήσαμε και μοιραστήκαμε εμπειρίες, προβληματισμούς και ανησυχίες. Παράλληλα ενημερωθήκαμε για τον τρόπο λειτουργίας και το έργο της δομής του ΚΕΘΕΑ και ανοίξαμε έναν δίαυλο επικοινωνίας και συνεργασίας μεταξύ μας.

Ευχαριστούμε θερμά το ΚΕΘΕΑ Πιλότος που ανταποκρίθηκε στην πρόσκλησή μας, καθώς επίσης και τους γονείς που παρευρέθηκαν σε αυτήν τη σημαντική εκδήλωση του σχολείου.